Menu
RSS
logo
You are here:Home/News/В Українському домі в Києві відбувся IV Всеукраїнський Форум Сім'ї

В Українському домі в Києві відбувся IV Всеукраїнський Форум Сім'ї

В Українському домі в Києві відбувся IV Всеукраїнський Форум Сім'ї

На форумі були присутні президент Петро Порошенко, секретар РНБО Олександр Турчинов, голова ПЦУ митрополит Епіфаній, президент Української церкви християн віри євангельської Михайло Паночко, голова Всеукраїнського союзу християн-баптистів Валерій Антонюк і глави інших церков, а також глава Світового конгресу сімей Брайн Браун.

Також у форумі взяли участь міністр юстиції Павло Петренко, міністр у справах молоді та спорту Ігор Жданов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, заступник міністра освіти Павло Хобзей, уповноважений президента з прав дітей Дмитро Кулеба. Крім того, на підтримку сімейних цінностей виступили представники парламенту: лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк, нардепи Ольга Богомолець (БПП), Микола Княжицький ("Народний фронт"), Юрій Мірошниченко (Опоблок), нардеп Дмитро Ярош, екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

family forum 1

Секретар РНБО Турчинов навів статистику, яка свідчить про кризу інституту сім'ї в Україні. "За п'ять років війна забрала життя 13 тисяч українців, близько 3 тисячі з них - військовослужбовці. Це страшні цифри, але не вони визначають небезпечну демографічну кризу в нашій країні. Так, у 2018 році в Україні народилося 335 тисяч немовлят, а пішли з життя - 587 тисяч осіб. Тобто, за рік українців стало менше на 252 000. І ця чорна тенденція щороку тільки погіршується", - зазначив Секретар РНБО України, додавши, що згідно зі статистикою, в 2018 році народжуваність в Україні впала на 7% порівняно з минулим роком, а "кількість перерваних вагітностей тільки в офіційних медичних установах щороку становить понад 100 000".

За словами Унгуряна, в Кабінет міністрів вже подано пакет просімейних законопроектів, на ухвалення яких сподіваються організатори. Законопоректи стосуються вимоги заборонити комерційне сурогатне материнство, включення представників релігійних організацій в Наглядову раду Суспільного телебачення, видалення гендерної термінології з законодавства та підтримки сім'ї.

family forum 2

Організатори та учасники форуму заявили про необхідність підтримки сім'ї та сімейних цінностей в Україні, що має виражатися в конкретних кроках з боку держави. Серед них створення профільної інституції, розвиток мережі фахівців у всіх регіонах України, які надаватимуть підтримку сім'ям, просвітницька робота, підвищення рівня усвідомленого батьківства, недопущення появи в соціальній рекламі "пропаганди різних видів девіантної поведінки". Вони також просять ліквідувати посаду Уповноваженого з питань гендерної політики.

В резолюції IV Всеукраїнського форуму сім’ї йдеться, зокрема, про наступне: «Ми звертаємось до Президента України, Кабінету міністрів України, народних депутатів України незалежно від їхніх політичних поглядів, представників місцевих органів влади із закликом підтримати прийняття державних програм, спрямованих на подолання демографічної кризи в Україні та здійснення активної сімейної політики».

У 15 пунктах документа серед іншого вимагається ухвалити проект постанови про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні, розробити низку законопроектів: щодо забезпечення на законодавчому рівні захисту права людини на життя з моменту зачаття до природної смерті, мінімізації кількості абортів, заборони комерційного сурогатного материнства, підвищення розміру одноразової допомоги при народженні дітей, соціальної допомоги на дітей-сиріт.

resol

resol1

За матеріалами Цензор.НетУкрінформ.

back to top