Menu
RSS
logo
You are here:Home/News

News

В Українському домі в Києві відбувся IV Всеукраїнський Форум Сім'ї

На форумі були присутні президент Петро Порошенко, секретар РНБО Олександр Турчинов, голова ПЦУ митрополит Епіфаній, президент Української церкви християн віри євангельської Михайло Паночко, голова Всеукраїнського союзу християн-баптистів Валерій Антонюк і глави інших церков, а також глава Світового конгресу сімей Брайн Браун.

Також у форумі взяли участь міністр юстиції Павло Петренко, міністр у справах молоді та спорту Ігор Жданов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, заступник міністра освіти Павло Хобзей, уповноважений президента з прав дітей Дмитро Кулеба. Крім того, на підтримку сімейних цінностей виступили представники парламенту: лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк, нардепи Ольга Богомолець (БПП), Микола Княжицький ("Народний фронт"), Юрій Мірошниченко (Опоблок), нардеп Дмитро Ярош, екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

family forum 1

Секретар РНБО Турчинов навів статистику, яка свідчить про кризу інституту сім'ї в Україні. "За п'ять років війна забрала життя 13 тисяч українців, близько 3 тисячі з них - військовослужбовці. Це страшні цифри, але не вони визначають небезпечну демографічну кризу в нашій країні. Так, у 2018 році в Україні народилося 335 тисяч немовлят, а пішли з життя - 587 тисяч осіб. Тобто, за рік українців стало менше на 252 000. І ця чорна тенденція щороку тільки погіршується", - зазначив Секретар РНБО України, додавши, що згідно зі статистикою, в 2018 році народжуваність в Україні впала на 7% порівняно з минулим роком, а "кількість перерваних вагітностей тільки в офіційних медичних установах щороку становить понад 100 000".

За словами Унгуряна, в Кабінет міністрів вже подано пакет просімейних законопроектів, на ухвалення яких сподіваються організатори. Законопоректи стосуються вимоги заборонити комерційне сурогатне материнство, включення представників релігійних організацій в Наглядову раду Суспільного телебачення, видалення гендерної термінології з законодавства та підтримки сім'ї.

family forum 2

Організатори та учасники форуму заявили про необхідність підтримки сім'ї та сімейних цінностей в Україні, що має виражатися в конкретних кроках з боку держави. Серед них створення профільної інституції, розвиток мережі фахівців у всіх регіонах України, які надаватимуть підтримку сім'ям, просвітницька робота, підвищення рівня усвідомленого батьківства, недопущення появи в соціальній рекламі "пропаганди різних видів девіантної поведінки". Вони також просять ліквідувати посаду Уповноваженого з питань гендерної політики.

В резолюції IV Всеукраїнського форуму сім’ї йдеться, зокрема, про наступне: «Ми звертаємось до Президента України, Кабінету міністрів України, народних депутатів України незалежно від їхніх політичних поглядів, представників місцевих органів влади із закликом підтримати прийняття державних програм, спрямованих на подолання демографічної кризи в Україні та здійснення активної сімейної політики».

У 15 пунктах документа серед іншого вимагається ухвалити проект постанови про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні, розробити низку законопроектів: щодо забезпечення на законодавчому рівні захисту права людини на життя з моменту зачаття до природної смерті, мінімізації кількості абортів, заборони комерційного сурогатного материнства, підвищення розміру одноразової допомоги при народженні дітей, соціальної допомоги на дітей-сиріт.

resol

resol1

За матеріалами Цензор.НетУкрінформ.

Read more...

Форум «Церква та суспільство» пройшов у Черкасах

Захід відбувся 23 лютого за участю політиків різних рівнів, освітян, економістів, громадських та релігійних діячів Черкащини.

Основними спікерами заходу були координатор Руху Реформації, народний депутат України Павло Унгурян, президент організації «Глобальна мережа трансформації», відомий спікер і тренер у сфері державного управління та лідерства д-р Марк Белайлс, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, міський голова Збаража Роман Полікровський.

«У рамках Форуму обговорювали головні сфери українського суспільства, які потребують справжньої реформації. Це економіка, політика, освіта і культура. Варто зазначити, що значний внесок у розвиток цих напрямів в різних країнах внесли видатні особистості, які були християнами. До прикладу, Вільям Уілберфорс — британський політик, який відомий своєю боротьбою проти рабства, Джиммі Картер — 39-й Президент США, керування якого було відмічено покращенням системи соціального захисту Сполучених Штатів, та інші. Як бачимо, держави стають успішними і міцними, коли християни не стоять осторонь суспільних процесів і своєю діяльністю будують країну на біблійних засадах», — прокоментував координатор Руху Реформації, народний депутат України Павло Унгурян.

Джерело: ВСЦЄХБ.

Read more...

Церква долучилася до публікації шкільного підручника з «Християнської етики»

21 січня, у соціальному центрі церкви «Філадельфія» у м. Києві, відбулася презентація підручника для учнів 7 класу «Християнська етика в українській культурі. Мир, злагода та спільна праця».

pidruchnyk 1

На представлення нового підручника зібрались директори та вчителі столичних шкіл. Модератором зустрічі стала одна з авторок книги, педагог з багатолітнім досвідом, відмінник освіти України Галина Красікова (її співавторки – професор Ірина Сіданіч та науковець Наталія Красікова). Педагоги говорили про те, наскільки актуальною сьогодні є підготовка матеріалів духовно-морального виховання школярів. Багато з вчителів на власному досвіді переконані, що неможна втрачати час, зволікаючи із формуванням правильних цінностей у дітей, інакше можна втратити покоління.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, який долучився до редагування нового підручника,.у своєму зверненні до педагогів зробив наголос не стільки на християнській етиці, скільки на необхідності вивчення Біблії у навчальних закладах. Адже Біблія не лише відкриває історію єврейського народу і світу загалом, вона потужно впливає на духовно-моральне виховання.

Також старший єпископ навів приклади успішних країн, які свого часу довірилися біблійним цінностям – Велика Британія, Сполучені Штати, Південна Корея. Там, де люди поставили законодавство на принципи Слова Божого, суспільство починало прогресувати.

Предмет «Християнська етика» у школах викладають як факультатив, і вчителі роблять це здебільшого із власної ініціативи. Держава ж на такі видання (підручник вийшов під грифом Міносвіти) виділяє надто мало коштів. Авторки змушені були шукати благодійників, готових пожертвувати кошти на добру справу. Перший наклад у 1000 екземплярів було надруковано на кошти УЦХВЄ.

pidruchnyk 2

pidruchnyk 4

pidruchnyk 3

Статтю підготовлено Прес-центром СЄЛФ за матеріалами УЦХВЄ.

Read more...

Религиозные деятели Украины призвали освободить пленных украинцев и других узников Кремля

Всеукраинский Совет Церквей и религиозных организаций обратился к ряду институций с призывом способствовать освобождению пленных украинцев, политзаключенных и заложников, содержащихся в России и на оккупированных территориях Крыма, Донецкой и Луганской областей.

Письма за подписью Председателя ВСЦиРО раввина Якова Дов Блайха направлены как к руководству Российской Федерации, так и Всемирного Совета Церквей, Межрелигиозного совета России и других межконфессиональных институций.

"Всеукраинский Совет Церквей и религиозных организаций призывает вас сделать всё возможное, чтобы процесс освобождения заключенных по политическим мотивам граждан Украины, пленных и заложников был разблокирован, чтобы они были освобождены в ближайшее время", – отмечается в обращениях.

Совет Церквей обращает внимание, что речь идет о людях, которые, согласно многочисленным свидетельствам и выводами международных организаций, находятся в очень тяжелых условиях содержания, а в некоторых случаях даже подвергаются пыткам, не имеют доступа к медицинской помощи. Каждый день их пребывания в заключении наносит непоправимый вред их здоровью и причиняет глубокое горе их родным и близким людям.

"Не меньшую обеспокоенность вызывает судьба группы осужденных по политическим мотивам граждан Украины, находящихся теперь в российских тюрьмах. Сам факт их осуждения свидетельствует о нарушении принципа верховенства права по политическим мотивам", – отмечает ВСЦиРО.

Всеукраинский Совет Церквей и религиозных организаций заявил, что поддерживает позицию многих международных организаций, в том числе неправительственных, о необходимости скорейшего освобождения пленных украинцев, других пленников Кремля и заложников на оккупированных территориях Украины. Религиозные деятели призвали также до момента освобождения обеспечить им достойные условия содержания в соответствии с нормами международного гуманитарного права и уважения к человеческой жизни.

Источник: Інститут релігійної свободи.

Read more...

У МОЗ розробляється положення про медичне капеланство в лікарнях

Громадська рада при МОЗ по співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій розробила проект «Положення про організацію душпастирської опіки у сфері охорони здоров’я».

Read more...

290 церковных и общественных организаций поддержали А. Турчинова в защите семейных ценностей

После резонанса, вызванного статьей Александра Турчинова, 160 церковных общин и 130 общественных организаций публично заявили о поддержке позиции секретаря СНБО, выступившего на защиту семейных ценностей и против навязывания гендерной идеологии.

Read more...